Çalışırken Sıkılmayacağınız Mükemmel Yaratıcı Ofis Ortamları

 1. Ana Sayfa
 2. >
 3. Yaratıcı Ofisler Ve Ortamlar
 4. >
 5. Çalışırken Sıkılmayacağınız Mükemmel Yaratıcı Ofis...


Özellikle internet sektörü üstünden kazancını sağlayan çeşitli işletmeler, bugünlerde çalışanlarının yaratıcılığını fazlalaştırmak ve onlardan en iyi biçimde faydalanabilmek için personelleriyle ve onların çalışma mekanı ile daha çok ilgilenir olmuşlardır. Dünyada böyle iyi şirketler, mevcut beceri havuzundan kendilerine uygun olanı seçmekle vakit geçirdikleri kadar iş görülen büro kültürü ve stiliyle de yakından alakalıdır.
Herkes gibi siz’de elbette çalıştığınız yerde belirli kriterler’de bir ölçü doğrultusun’da ücret alırsınız, fakat size esin veren, sizi heyecanlandıran ve hadiselere iyimser olaraktan yanaşmanızı sağlayan bir çalışma mekanına sahip olmak daha ilgi çekici ve cazip bir düşünce gibi görünmekte, sizcede öyle değil mi?
İlerisini düşünen bürolarda spor salonları mevcuttur  örneğin. Çalışanlar, kesintisiz çalışmanın insan üzerinde oluşturduğu stresi atmak, hem çalışıp hemde fiziki özellikleri üzerinde sıhhatlerini gözetmek için spor yapabilirler. Bir ötekisinde oyun oynanabilen odalar mevcuttur, ekip üyeleri belirli doğrultularda çeşitli gruplar oluşturup, buluşma odalarının dışında değişik yerlerde karşı karşıya gelebilirler.
Peki nerede bulunuyor bu ofisler hangi lokasyonlardalar? İşte tamda bunlardan birkaç tanesini özellikle en favori olan yaratıcı ofis tasarımlarını sizler için rastgele sıraladık, isterseniz lafı daha da uzatmadan her çalışanın arzulayacağı bu mükemmel derecede yaratıcı ofis ortamlarına aşağıda bir göz atalım.

 1. Facebook
  Bizzat kendi içinde geliştirmiş olduğu akıllı bilgisayar programını kullanaraktan yarattığı çeşitli anketlerde personellerine iş mekanında ne arzuladıklarını sorduğu ve kendisine ulaşan istatistiki verilere göre iç tasarımını belirlediği için diğer işletmelerden oldukça farklı bir firmadır. Sonuç olarak personeller, geniş ve açık alan mekanlar ve harika dinlenme tesislerine sahip olmaktan yana, aynı zamanda kaykaycıların ve DJ’lerin kullanabileceği için bir teknoloji harikası platforma sahip Eğer iPod cihazınızı hoparlörlere bağlamak yerine şarkı becerilerinizi bu zihin açıcı ve eğlenceli ortamda geliştirebilirsiniz. Personellerin günde 500-750 milyon daimi çevrimiçi kullanıcı ile alakadar oldukları düşünülünce böyle eğlenceli ve bir o kadarda yaratıcı bir mekana ihtiyaç duyulmasının normal olarak ele alınması gerekir.
 2. Google
  Herhalde yaratıcı ofis tasarımlarına öncü olmuş ilklerden dersek yanlış söylemiş olmayız google için onun kesinlikle eğlenceli, yaratıcı, ve büyük paralara kendini atfetmiş personellere sahip olan devasal bir firma olduğu sır değildir, Ancak bu sırrın ufak bir bölümü personellerin iş yaptığı mükemmel ofisler oluşturuyor. Google, personellerinin molalarda kendilerini rahat hissetmeleri nedeniyle çalışma anlayışını adeta içtenlikle marine ederek, onlar için harika bir iş mekanı oluşturmak adına vakit ve para harcamaktadır. Bu Ofisler, Google’ın yaratıcılıktan besleniyor olması nedeni ile, personellerine yaratıcılıklarını maksimum ortaya koyabileceği bir mekan oluşturacak şekilde hareket ediyor. Örneğin: şöyle bir kural var: Hiç bir insan gıda mekanlarına 100 metreden daha fazla ileride bulunamaz. işte bu sebeple her ortamda birçok mutfak ve tüm personellerin günde 3 öğün yemek tüketebilecekleri yemek haneler mevcuttur, Ayrıca bu hizmet için para ödenmez. Ofislerin fazlaa yükseklerde olmasını garip karşılayabilirsiniz ama çok büyük olduğunu düşünseniz de, mekanda mevcut olan kaydırağın ve itfaiye direğinin sayesinde yürüyerek zaman eksiltmezsiniz. Eğer kafanızı dinlemek istiyorsanız çeşitli kitapların bulunduğu kütüphanede okuyarak veya akvaryumun yanına gidip balıkların hareketlerini izleyeyip bütün gerginliğinizi atıp psikolojik olarak kendinizi rahatlatabilirsiniz…
 3. Nokia
 4. Pallota Teamworks
 5. Selgas Cano
 6. White Mountain
 7. Zynga (Bu firma ismini eminiz facebook üzerinden oynadığınız oyunlardan hatırlayacaksınız işte o meşhur oyun firmasının ofiside burada mevcut.)

yaratıcı ofis tasarımları